Na naszą ofertę profesjonalnej edukacji tanecznej oraz ogólnorozwojowej składają się następujące rodzaje zajęć: taniec klasyczny (balet), akrobatyka, Aerial Silk (szarfy) oraz taniec współczesny (modern).

      Ze względu na swoją specyfikę prowadzone przez nas zajęcia często stanowią dla uczestników duże wyzwanie, dlatego w sposób szczególny skupiamy się na pracy z dziećmi od 4 do 11 lat, a proponowane przez nas zajęcia idealnie wpisują się w normę rozwojową dla tego przedziału wiekowego.

      W pracy z najmłodszymi wprowadzamy niezbędne i solidne podstawy do dalszego kształcenia wszechstronnie wyszkolonych tancerzy, ale mogą być także początkiem drogi do mistrzostwa w innych dziedzinach sportu.

      W naszych zajęciach w pierwszej kolejności stawiamy na jakość w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz pasję z jaką angażujemy się w rozwój naszych podopiecznych ponieważ chcemy im towarzyszyć w tym procesie w perspektywie wielu lat.

      Docelowo nasi tancerze przede wszystkim występują w organizowanych przez nas pokazach oraz spektaklach, jak również startują w turniejach i konkursach tańca.

 

Balet 

Klasyka - jest podstawą edukacji tanecznej. Uczy płynności ruchu i wdzięku, wpływa na poprawę koncentracji, uczy samodyscypliny, usprawnia motorykę całego ciała, uwrażliwia na muzykę i kształtuje wyczucie rytmu. Poprzez precyzyjną terminologię oraz ściśle usystematyzowaną formę powinna stanowić abecadło każdego tancerza.


Akrobatyka

Akrobatyka - to przede wszystkim wspaniałe zajęcia ogólnorozwojowe. Pozwala kształtować zdrową i piękną sylwetkę ciała poprzez intensywne ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające mięśnie. Ponadto motywuje do przełamywania własnych barier i słabości co bardzo korzystnie wpływa na pozytywną samoocenę oraz wiarę we własne możliwości.

 

Aerial Silk (SZARFY)

SZARFY – to dyscyplina, która jest bardzo wymagająca ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji. Szarfy są jedną z dziedzin akrobatyki powietrznej, którą rozpowszechnił wspaniały Cirque du Soleil.

Akrobatyka Powietrzna składa się z takich sportów jak Aerial Hoop (koło cyrkowe) Aerial Silks (Szarfy), Aerial Cube (kostka powietrzna).

W naszym studio wprowadzamy Aerial Silk – taniec na szarfie, to dziedzina, która łączy ze sobą akrobatyczne figury z pięknem tanecznego ruchu. Układy na szarfie w powietrzu, wykonywane są w oparciu o specyficzny system plątań nóg i rąk.
Zajęcia te przeznaczone są dla każdego, kto ma chęci, a także trochę odwagi lub chciałby przełamać swój lęk przed wysokością. Na treningach z akrobatyki powietrznej stawiamy zarówno na rozciąganie, jak i wzmacnianie ciała. Odpowiednie przygotowanie daje możliwość wykonywania niezwykle widowiskowych elementów, a także wiele frajdy podczas poznawania nowych układów i figur.

 

MODERN

Taniec współczesny kształtuje świadomość ciała tancerza i pozwala rozwijać plastykę ruchu. Ma również na celu stymulowanie wyobraźni i zachęcanie do kreatywnego myślenia.
W naszym studio taniec współczesny prowadzimy w oparciu o technikę Merce’a Cunningham’a i Release. Jednak najważniejsze w tych zajęciach jest czerpanie radości z tańca w oparciu o indywidualne fizyczne możliwości każdego uczestnika. Dlatego w tych zajęciach świetnie odnajdzie się zarówno doświadczony jak i zupełnie początkujący tancerz i to już od najmłodszych lat.