Paulina Pielach - Boryca

       Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w Studiu Baletowym w Warszawie. W 1997r. rozpoczęła swoją naukę w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Przez 9 lat uczyła się tańca klasycznego, modernu, partnerowania, tańca charakterystycznego oraz interpretacji. W latach 2000-2004 brała udział w ponad 50 przedstawieniach baletowych w Teatrze Wielkim w Warszawie takich jak "Dziadek do Orzechów”, "Śpiąca królewna", "Trzech Muszkieterów", "Pan Marimba".

     W 2005 r. brała udział w choreografii Wojciecha Mochnieja w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie oraz uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu.

         W 2006 r. brała udział w integracyjnym koncercie pt. „ John Cranko i przyjaciele” w Stuttgarcie. W tym samym roku została tancerką musicalu CATS w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

      W 2007 r. zdała końcowy egzamin praktyczny i teoretyczny w Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie oraz otrzymała dyplom zawodowego tancerza. Dyplom taneczny przygotowywała Anna Linnik, Aleksandra Dziurosz oraz Michał Piróg.

      W 2008 r. tancerka Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie. Brała udział w operetkach takich jak „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”. W tym samym roku uczestniczyła również Międzynarodowy Warsztatach Tańca Współczesnego w Austrii.

      Od 2009 do 2015r. pracowała w Teatrze Muzycznym w Lublinie jako koryfejka zespołu baletowego. W tym czasie zatańczyła w wielu spektaklach takich jak: „Księżniczka Czardasza, „Zemsta Nietoperza”, „Baron Cygański”, „La Traviata”, „Pan Twarowski”, „Hrabia Luxemburg”, „Królewna Śnieżka” , „Nie tylko jezioro łabędzie - impresje baletowe”, „Carmen”, „Calineczka”, „Skrzypek na dachu”, „Wesoła Wdówka”.

      Od kilku lat swoje doświadczenia zawodowe wykorzystuje w pracy pedagogicznej z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodzieżą, a także z dorosłymi i zawodowymi tancerzami.